Elektromobily

Jaguar sa chystá predstaviť nový elektromobil, ktorý sa bude vyrábať v Číne

Spoločnosť Jaguar sa chystá predstaviť nový elektromobil s cieľom na ázijské trhy. Automobilka by chcela tento model vyrábať priamo v Číne.

Nový elektrický model by mal byť vyrobený spoločným podnikom Chery Jaguar Land Rover Automotive Co., čo potvrdil aj výkonný riaditeľ spoločnosti. Aktuálne však nepoznáme informáciu o tom, o aký model pôjde. Elektromobil Jaguar však bude vyrábaný priamo v lokálnych čínskych továrňach.

TIP:JAGUAR I-PACE VIE JAZDIŤ NA VŠETKÝCH CESTÁCH – AJ OFF-ROAD | VIDEO TIP:NOVÝ ELEKTRICKÝ JAGUAR I-PACE PRICHÁDZA PO PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKO!
Elektrický Jaguar I-PACE sme si už mohli prezrieť aj u nás na Slovensku.

Pôjde o verziu modelu I-PACE?

„Naše očakávanie je, že penetrácia elektrických modelov bude naďalej rásť, a to viac ako lineárne. V kombinácii s posilnením trhu s vozidlami SUV a očakávaním väčšieho rozmachu elektrických „batériových“ vozidiel uvidíte v budúcnosti na trhu ďalšie elektrické SUV vozidlá.“ – hovorí Murray Dietsch, prezident spoločného podniku Chery Jaguar Land Rover Automotive Co.

V hre je postavenie nového modelu, ktorý bude cielený špeciálne na ázijské trhy. Jednou z možností je postavenie modelu na báze benzínového modelu E-Pace. Druhou alternatívou je predstavenie špeciálnej verzie modelu Jaguar I-PACE, ktorý už poznáme. Tento elektromobil sa aktuálne vyrába v susednom Rakúsku, pričom zatiaľ informácie nenasvedčujú tomu, žeby sa jeho výroba mala rozšíriť aj na čínsky trh.

„Počas nasledujúcich troch až piatich rokov je naše zameranie pripravené na zmenu politiky pre vozidlá využívajúce „novú energiu.“ Máme veľmi podrobný plán, aby sme dokázali splniť to, čo očakávate.“

Zdroj: insideevs.com