Elektromobily

Pozrite si elektrický špeciál Jaguar I-PACE eTROPHY priamo na závodnej trati | VIDEO

Elektrický špeciál Jaguar I-PACE eTROPHY sa predstavil na závodnej trati. Šamponát elektrických SUV príde paralelne s novou sezónou šampionátu Formula E!

Novinka sa predstaví v sérií závodov v rámci novej sezóny 2018/2019. To bude zároveň piata sezóna známeho šampionátu Formula E. Elektrické vozidlá Jaguar I-PACE eTROPHY, ktoré budú v závodoch použité, boli nedávno testované spoločnosťou Michelin. Tá je tiež partnerom šampionátu, čo dokázala aj na Formula E ePrix v Berlíne.

TIP:JAGUAR I-PACE OFICIÁLNE: PLNOHODNOTNE ELEKTRICKÉ SUV! | ŽENEVA 2018

Jaguar I-PACE eTROPHY

Výkon vozidiel bude pravdepodobne oproti sériovej výrobe nezmenený. Tešiť sa tak môžeme na dvojicu elektromotorov s celkovým výkonom 294 kW (resp. viac ako 330 konských síl) a krútiacim momentom 696 Nm. Batéria s kapacitou 90 kWh by mala zabezpečiť vozidlám schopnosti pretekať po dobu približne 30 minút.

Na zverejnených YouTube videách môžete pozorovať vozidlá Jaguar I-PACE eTROPHY v rámci testov spoločnosti Michelin, ale aj video, kde sedí za volantom Alejandro Agag, zakladateľ a generálny riaditeľ šampionátu Formula E.

Zdroj: insideevs.com

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom