Elektromobily

Hyundai Kona Electric oficiálne: Dojazd až 470 kilometrov na jedno nabitie!

Juhokórejská automobilka Hyundai predstavila elektrickú verziu svojho populárneho kompaktného SUV. Nesie názov Hyundai Kona Electric!

Nový Hyundai Kona Electric sa veľmi navonok od svojho súrodenca so štandardným pohonom nelíši. Elektromobil však jemne zmenil svoje proporcie a narástol do výšky o 20 mm a predĺžil o 15 mm. Novinka príde v dvoch verziách a to s nižším a vyšším dojazdom na jedno nabitie. Obe verzie ponúknu 7,2 kW palubnú nabíjačku s podporou rýchlonabíjania DC do výkonu 100 kW.

TIP:HYUNDAI KONA ELECTRIC PRICHÁDZA V PREDOBJEDNÁVKACH NA DOMÁCOM TRHU. CENA ČINÍ PRIBLIŽNE 33 000 EUR

Hyundai Kona Electric

Nižší model ponúkne 39,2 kWh batériu s celkovým dojazdom asi 300 kilometrov. V tomto prípade je použitý 99 kW elektromotor s krútiacim momentom 395 Nm a maximálnou rýchlosťou 167 km/h. Vyšší model poteší 64 kWh batériou s celkovým dojazdom až 470 kilometrov. Táto verzia ponúkne tiež výkonnejší 150 kW elektromotor. Ten ponúkne síce rovnakú maximálnu rýchlosť pre elektromobil, avšak prináša lepšie zrýchlenie a z 0 na 100 km/h to dokáže za 7,6 sekundy.

FOTOGALÉRIA

Hyundai Kona Electric sa pridá do spektra vozidiel s podporou známych operačných systémov v rámci automobilu. Novinka podporuje ako systém Apple Car Play, tak aj Android Auto. Vo výbave nechýba ani 7″ displej, s ktorým je interakcia s jednotlivými funkciami ešte jednoduchšia.

Z ďalšej výbavy poteší adaptívny tempomat, senzor sledovania mŕtvych uhlov, automatické brzdenie s detekciou chodcov či systém udržiavania v jazdných pruhoch. Nový model je tiež možné objednať v dvojfarebnej kombinácii karosérie. Trendovým rozdielom bude pritom farba strechy a vybraných stĺpikov.

Oficiálna cena modelu Hyundai Kona Electric určená pre európskych zákazníkov zatiaľ nebola oznámená. Ako sme vám však naznačili v našich predošlých článkoch, poznáme aspoň cenu na domácom, teda kórejskom trhu. Tá činí za verziu s nižším dojazdom niečo menej ako 33 000 eur a za variant s vyšším dojazdom konkrétne 36 700 eur.

Zdroj: electrek.co, hyundai, tlačová správa