honda nabijacia stanica
Nabíjacie stanice

Honda postavila údajne najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Honda vytvorila túto stanicu nielen kvôli potrebe dobíjať aktuálne dostupné modely, ale aj budúce automobily, ktoré budú energeticky náročnejšie.

Spoločnosť Honda postavila pri svojom R&D oddelení v Offenbachu (Nemecko) najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Tá používa 940V technológiu nabíjania, čo umožňuje naraz plnohodnotne nabíjať 4 elektromobily so 4 rôznymi nabíjacími konektormi. Elektrickému zdroju energie pomáhajú aj solárne panely umiestnené na streche stanice. Pri napätí 940V dokáže „nahnať“ až 150 kW energie cez všetky 4 konektory

TIP:Honda predstavila elektrickú a plug-in hybridnú verziu vodíkového modelu Clarity

honda nabijacia stanica

Honda vytvorila túto stanicu nielen kvôli potrebe nabíjať aktuálne dostupné modely, ale aj budúce automobily, ktoré budú energeticky náročnejšie. Jedným z nich možno bude aj model spoločnosti Honda. Tá totižto priznala, že pracuje na stratégii s názvom „Electric Vision“, ktorá by mala do ich portfólia priniesť viacero elektromobilov. Okrem toho však bude pracovať aj na automobiloch s vodíkovým pohonom, a tak chce vedľa novo vybudovanej elektronabíjačky pristaviť aj stanicu na tankovanie vodíka, ktorý by mal vznikať rovnako z obnoviteľných zdrojov energie.

„Veľmi nás teší, že sa Honda rozhodla vybudovať svoj vlajkový projekt medzi elektrickými nabíjačkami práve u nás, v Offenbachu. Pre nás je elektromobilita základom pre zvládnutie problému znečistenia, ochrany klímy, parkovacích regulácií, obecného plánovania a samozrejme aj adaptácie mesta na nové podmienky – povedal Heike Hollerbach, riaditeľ pre životné prostredie, energie a protekciu klímy v Offenbachu.“

 

Nabíjacia stanica v Offenbachu bola oficiálne otvorená 29. mája 2017 priamo nemeckým ministrom pre dopravu, energie a regionálny rozvoj, Bernardom Massbergom. Veríme, že nejde o poslednú stanicu tohto typu, ktorú vidíme na území Európy.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie

Tagy