honda ev sports concept
Elektromobilita

Honda predstavila koncept elektrického športového „sympaťáka“, do ktorého sa máte zamilovať

Časy sa menia, avšak láska automobilky Honda k športu pretrváva. Dôkazom je „čerstvý“ koncept športového elektromobilu Honda EV Sports, ktorý debutoval na prebiehajúcom autosalóne v Tokiu.

Už na prvý pohľad je jasné, že má spoločný dizajnový jazyk s elektrickým modelom Honda Urban EV Concept, ktorý príde na trh o 2 roky. S ním zdieľa aj podvozkovú platformu. Športový koncept elektromobilu má na dnešné pomery netypickú prednú časť. Tá má „priateľský look“, narozdiel od súčasných zamračených, agresívne pôsobiacich vozidiel tejto kategórie.

TIP:Koncept mestského elektromobilu od Hondy má výrazný retro-nádych

honda ev sports concept

Hlavným zámerom automobilky je dosiahnutie jednoty medzi automobilom a vodičom. A to či už po stránke jazdných vlastností, kedy bude vozidlo reagovať na pokyny vodiča presne podľa jeho predstáv, či po tej emočnej. Honda EV Sports je vybavená vysoko responzívnym elektrickým pohonom a ľahkou karosériou, ktorá zaručí výbornú ovládateľnosť vozidla.

TIP:Honda postavila údajne najpokročilejšiu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

O tú sa postará aj nízke ťažisko a široký „postoj“. Riadenie športového elektromobilu tak bude v plnej kompetencii vodiča. S vozidlom tak budete mať počas jazdy bezprostredný kontakt. Ďalšou úlohou návrhárov Hondy EV Sports bolo to, aby majiteľ vozidla pociťoval radosť už len z toho, že tento športový elektromobil vlastní.

honda ev sports concept

Láska a umelá inteligencia

Súčasťou vozidla bude aj systém umelej inteligencie s názvom „Honda Automated Network Assistant“. Ten sa má postarať o zdokonaľovanie komunikácie a prehlbovanie vzťahu medzi vodičom a jeho vozidlom.

Zdroj: tlačová správa