Formula E

Formula E: Svoje prvé vozidlo pre šampionát odhalil japonský Nissan

Automobilka Nissan neváha a realizuje aj svoje plány na poli prestížneho šampionátu Formula E. Teraz prináša svoje vozidlo pre nadchádzajúci sezónu.

V priebehu tohto roka by mala japonská automobilka Nissan prevziať tím Renault e.Dams a nastúpiť tak na piaty ročník série šampionátu Formula E (2018/2019). Prvé vozidlo Nissan určené pre šampionát Formula E bolo predstavené na známom autosalóne v Ženeve. Propagoval ho tiež Margot Robbie, ambasádor Nissanu.

TIP:PORSCHE SA OFICIÁLNE PRIPÁJA SO SVOJIM VOZIDLOM DO ŠAMPIONÁTU FORMULA E TIP:QUALCOMM BMW I8 SAFETY CAR: ŠPECIÁL PRE ŠAMPIONÁT FORMULA E

Nissan a Formula E

V nadchádzajúcej sezóne by mali byť počas šampionátu použité vozidlá novej generácie. Tie ponúknu vyšší výkon a tiež vyšší dojazd na jedno nabitie. To znamená, že výmena v strede pretekov by mala byť pre túto chvíľu eliminovaná. Nové vozidlo Nissan by malo byť stavané už na tieto nové podmienky pre šampionát Formula E.

„Na prvý pohľad sa náš tím pozrel na vozidlo pre piatu sezónu Formula E ako na nadzvukového vtáka, ktorého poháňa elektrická energia. Prirodzene, tento počiatočný plán tímu sme obohatili o zachytenie gravitácie a ďalších prvkov. Kombinácia sonického impulzu Dopplerovho efektu a uvoľneného výkonu inšpirovala našu finálnu oslavu elektrického pretekania.“ – hovorí Alfonso Albaisa z Nissanu.

Na novú sezónu známeho šampionátu Formula E sa už skutočne veľmi tešíme. Japonský Nissan sa tak pridáva k ostatným pretekárskym tímom, ktoré absolvujú závody v rôznych kútoch sveta.

Zdroj: insideevs.com