tovaren tesla gigafactory na slovensku
Tesla

HOT! Tesla postaví svoju európsku továreň na Slovensku

Už je to takmer pol roka, čo Elon Musk potvrdil, že prvá továreň Tesly mimo USA (tzv. Gigafactory), vyrastie v Európe. Odvtedy sa začal boj mnohých európskych krajín o pozornosť Tesly, ktoré vidia v Gigafactory veľkú príležitosť. A niet sa čomu čudovať, keďže Tesla by mohla priniesť do Európy množstvo inovácií a až 6 000 pracovných miest.

Ako je známe, začiatkom roka 2016 sa Elon Musk stretol s vtedajším ministrom hospodárstva SR, Vazilom Hudákom. Neoficiálne vtedy prejednali možnosti vzájomnej spolupráce Vlády SR a spoločnosti Tesla, v rámci možnej výstavby Gigafactory na Slovensku. Odvtedy však o Slovensku nepadla v tejto súvislosti žiadna zmienka. Ako o najväčších adeptoch sa začalo hovoriť o Česku, Nemecku, Litve, Francúzsku, Španielsku či Portugalsku.

Na včerajšej mimoriadnej tlačovej konferencii Ministerstva hospodárstva SR, však minister Peter Žiga a Elon Musk (CEO Tesla) oficiálne potvrdili, že európska Gigafactory napokon vyrastie na Slovensku! Projekt výstavby bude mať na starosti pán Juraj Široký a jeho spoločnosť Váhostav. Ten sa začne realizovať začiatkom budúceho roka, a to v areáli výrobného závodu Tesla Stropkov. Takže po rokoch sľubov, sa východ Slovenska konečne dočkal významnej investície.

tovaren tesla gigafactory na slovensku elon musk
Zdroj: TASR/NASA

 

Elon Musk „ukradne“ slovenským automobilkám top zamenstancov

Elon Musk plánuje „ukradnúť“ pre Gigafactory tých najlepších zamestnancov pôsobiacich v automobilkách na Slovensku. Chystá sa im ponúknuť oveľa lepšie platové podmienky, firemnú kultúru a ďalšie zamestnanecké benefity. Všetci zamestnanci s VO údajne dostanú služobné elektromobily Tesla s reklamnými polepmi, ktoré budú môcť využívať aj na súkromné účely. Zdá sa, že VW, PSA a Kia by mali začať podnikať rázne opatrenia k udržaniu svojich najcennejších pracovníkov. Zaujímavosťou je, že na manažérskych pozíciách sa nebude vyžadovať znalosť anglického jazyka na komunikačnej úrovni. Elon Musk a jeho kolegovia z top manažmentu, sa v rámci budovania dobrých vzťahov so svojimi zamestnancami, budú učiť po slovensky. Ako povedal Elon Musk: „Slovenčina je krásny jazyk, a to najmä v podaní pôvabných východniarok“.

 

Slovensko sa stane súčasťou projektu SpaceX

Elon Musk sa po stretnutí so zástupcami automobilového priemyslu a akademickou obcou vyjadril, že dosiahli spoločný Senzi konSenzus. Ten sa týka prvej, veľmi riskantnej misie na Mars s ľudskou posádkou, ktorý plánuje uskutočniť Musková spoločnosť SpaceX v roku 2022. Zúčastnené strany sa zhodli, že jedným z členov posádky by mal byť aj premiér Róbert Fico. Naši zástupcovia potvrdili, že misiu na Mars plne podporujú a budú sa snažiť, aby sa uskutočnila v čo najkratšom možnom čase.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku má vyrásť testovacia dráha pre inovatívne autonómne vozidlá
Škoda Vision E: Prvý elektromobil od „Škodovky“ bude SUV-kupé strednej triedy

Zdroj: 1. apríl 😉

eautoportal zdielanie