Eko-Tech

Elon Musk po rozhovore so starostom L.A. verí v realizáciu mestskej tunelovej dopravy

Elon Musk má na svojom konte už niekoľko projektov, ktoré na prvý a možno aj druhý pohľad vyzerali nerealizovateľne. Napriek tomu sa stretáva s veľkým odporov politikov, ktorí mu kladú polená pod nohy pri ďalších víziách. Jeho predstava mestskej tunelovej dopravy, ktorá vyústila do založenia spoločnosti The Boring Company, však začína naberať reálne kontúry. Prospel tomu aj rozhovor s primátorom mesta Los Angeles.

Realizácia je ďaleko

Práve tu by chcel Musk začať kopať tunely, ktoré by mali prepravovať ľudí a autá vysokou rýchlosťou bez dopravných kolón a zbytočných nehôd. Žiaľ, mnohí tamojší politickí predstavitelia nevidia tieto plány ružovo a vôbec Muskovi nepomáhajú.

TIP:Elon Musk predstavil projekt podzemnej mestskej dopravy, ktorý začal realizovať už vo februári

Sám Musk pritom priznáva, že šance z realizácie nie sú vysoké. Sú ale určite vyššie ako 0 % a zároveň sú jedinou alternatívou k zápcham a zdĺhavému cestovaniu klasickými komunikáciami. Tiež dodal, že postupne sa mu darí získavať povolenia na kopanie. Zároveň ale poznamenal, že podľa neho je vyhovenie úradným nariadeniam a obmedzeniam náročnejšie ako zvládnutie samotnej technológie. To hovorí skutočne samo za seba.

Povolenia sú náročnejšie ako technológia

Výsledkom je, že Musk vidí realizáciu tunelového systému optimisticky. Od schválenia či prípadného zavedenia tunelov do prevádzky sme ešte vzdialení minimálne niekoľko rokov. Ak ale Musk v minulosti niečo dokázal, tak to, že je vytrvalý a ak mu niečo nevyjde na prvýkrát, pokúsi sa svoj plán upraviť tak, aby mu už nič v ceste nestálo. Verme, že to tak bude aj s týmto revolučným spôsobom dopravy.

Zdroj: electrek

eautoportal zdielanie