elon musk hyperloop ny dc the boring company
Eko-Tech

Spoločnosť Elona Muska sa dohodla s vládou na vybudovaní tunelového spojenia pre Hyperloop

Najnovšia spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, ktorej cieľom je dostať mestskú dopravu do podzemných tunelov, bude pracovať na tuneli pre dopravný systém Hyperloop. Ten má spájať mestá New York a Washington D.C., ktoré sú od seba vzdialené cca 350 km. Spoločnosť dosiahla podľa Muska ústnu dohodu s americkou vládou.

Podzemný Hyperloop má prechádzať aj mestami Philadelphia a Baltimore, pričom má mať minimálne 12 zastávok. Podľa Elona Muska by mohla trvať cesta na tejto trase 29 minút. Aktuálne sú to 4 hodiny. Priemerná cestovná rýchlosť by tak musela byť viac ako 720 km/h. To by nemal byť problém, keďže dopravný systém Hyperloop má dosahovať maximálnu rýchlosť okolo 1 200 km/h.

TIP:Elon Musk predstavil projekt podzemnej mestskej dopravy, ktorý začal realizovať už vo februári

elon musk hyperloop ny dc

Jednou z mnohých otázok, ktorá sa vynára, je zainteresovanosť Elona Muska a jeho spoločnosti na implementácií systému Hyperloop. Ako je známe, Elon Musk je otcom Hyperloopu, ktorého sa však vzdal a sprístupnil ho ako „open source“. Projektu sa ujali 2 spoločnosti, a to Hyperloop Transportation Technologies (HTT) a Hyperloop One. Tie však pracujú na technológii Hyperloopu samostatne.

Zdá sa, že na trase NY – DC by sa mala podieľať spoločnosť Hyperloop One, ktorá nedávno úspešne otestovala svoj prototyp. Ten však má od reálneho využitia ešte poriadne ďaleko. Spoločnosť odhaduje, že prvá funkčná trať by mohla byť sprevádzkovaná za 3 roky.

Zdroj: teslarati.com, titulný obrázok: Hyperloop One