elektricky dragster top ev racing
Elektromobily

Elektrický dragster Top EV Racing: 5 000 koní, 23 000 Nm, 1000 V a šokujúce zrýchlenie

Austrálsky špecialista na dragstery Top EV Racing plánuje so svojim novým vozidlom prekonať hneď 8 rýchlostných rekordov. Zrýchlenie vás priam šokuje!

Tím Top EV Racing je „dieťaťom“ elektronického inžiniera Michaela Fragomeniho, ktorý je nadšencom dragsterov. Práve teraz má ich nový model dosiahnuť až 8 svetových rýchlostných rekordov v kategórií elektrických vozidiel s výkonom nad 2,5 MW, „bežiacich“ na 1000V. Podľa portálu New Atlas bude toto žihadlo na trati poháňať až 5 000 konských síl s maximálnym krútiacim momentom 23 000 Nm.

TIP:Kreisel Electric vyrobil pre Arnolda Schwarzeneggera plne elektrický Hummer H1

top ev racing

Z 0 na 200 km/h za 0,8 sekundy?

Nové vozidlo ponúkne šokujúce zrýchlenie z 0 na 200 km/h za neuveriteľných 0,8 sekundy. Tím Top EV Racing tým však nekončí a sľubuje zrýchlenie z 0 na 440 km/h za rovné 3 sekundy a zrýchlenie z 0 na 530 km/h za 4,5 sekundy. Ide o skutočne neuveriteľné zrýchlenie a to ešte stále nie je všetko. Cieľom tímu je tiež dosiahnutie polovičnej rýchlosti zvuku, čo činí približne 612 km/h.

TIP:46-tonový nákladiak Komatsu prerobili na elektromobil. Má 700 kWh batériu

„Austrálska spoločnosť pracuje od začiatku na vybudovaní najrýchlejšieho elektrického pohonu, ktorý bol kedy pripojený k súprave kolies. Top EV Racing sa zameriava na ukončenie súčasnej dominancie spaľovacích vozidiel. S využitím najmodernejších leteckých zliatin, aditív a generatívneho dizajnu vyťažil tím to najlepšie zo svojej práce za posledných sedem rokov.“

Či bude projekt nakoniec úspešný je ťažké odhadnúť. Záležať bude aj od sponzorov. Webová stránka tímu taktiež informuje, že akumulátor dragstera s kapacitou 100 kWh bude v rámci pokusov o rekordy nabíjaný prostredníctvom 6 kW solárneho panelu.

Zdroj: insideevs.com