bmw motorrad x2city
Elektrické kolobežky

Elektrická kolobežka od BMW: Elektromobilita nie je len o automobiloch

Potom ako nám automobilka BMW ukázala koncept moderného mestského elektro-skútra Motorrad Koncept Link, predstavila prémiovú elektrickú kolobežku Motorrad X2City. Tá ponúka dojazd 25 až 35 km a maximálnu rýchlosť 25 km/h.

BMW Motorrad X2City vznikol zo spolupráce BMW a ZEG, pod ktorú patria značky Kettler, Bulls, Pegasus či Hercules. Elektromotor kolobežky je napájaný Li-Ion batériou s kapacitou 408 Wh. Vďaka tomu disponuje dojazdom 25 až 35 km, pričom dokáže dosiahnúť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Batéria je chránená​ vodeodolným púzdrom a je integrovaná do rámu. Jej plné nabitie z bežnej domácej zásuvky trvá 2,5 hodiny.

TIP:Xiaomi predstavilo vlastnú elektrickú kolobežku. Má dojazd 30km a stojí 289$

 

Zmestí sa do každého kufra

Vďaka riadiacej jednotke si môžete vybrať udržiavanú rýchlosť – 8, 12, 16, 20 a 25 km/h. Kvôli bezpečnosti je možné zapnúť elektrický pohon až od rýchlosti 6 km/h.

Elektrická kolobežka BMW Motorrad X2City bola skonštruovaná tak, aby sa po zložení riadidiel zmestila aj do kufra malého automobilu. Jej hmotnosť sa zastavila na hranici 20 kg.

TIP:BMW predstavilo futuristický koncept mestského elektro-skútra  
Teleskopické riadidlá je možné nastaviť v rozsahu, ktorý má byť vhodný pre osoby s výškou od 160 do 190 cm. V rámci zobrazovacej jednotky je integrovaný micro-USB port, prostredníctvom ktorého je možné nabíjať napríklad mobilný telefón.

Vhodná aj na cestné komunikácie

Na pohonnú jednotku, vrátane batérie, sa vzťahuje 4 ročná záruka. Kolobežka BMW Motorrad X2City sa bude distribuovať novými predajným kanálmi, v rámci siete spoločnosti KETTLER. Zámer BMW je jasný. A to oslovenie nového segmentu zákazníkov. Servis elektrickej kolobežky bude mať takisto na starosti KETTLER. Jej cena by nemala presiahnuť 2 500 €.

Elektrokolobežka od BMW patrí do triedy „Pedelec25“. To znamena, že je na nej možné jazdiť od 14 rokov, a to bez vodičského preukazu a prilby. Zároveň spĺňa všetky podmienky pre premávku na cestných komunikáciách StVZO.

Zdroj: tlačová správa

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom