Elektromobily

DHL použije do svojich elektrických vozidiel pre doručovanie zásielok batérie z BMW i3

Spoločnosť DHL takisto prináša elektrifikáciu do svojich vozidiel, ktoré doručujú zásielky obyvateľom vo vybraných krajinách. V rámci týchto vozidiel použije batérie zo známeho elektromobilu BMW i3.

Logistický gigant vyvíja svoj vlastný elektrický „Streetscooter,“ ktorý doručí zásielky rýchlo a ekologicky. BMW sa do projektu „Streetscooter“ zapája práve ako dodávateľ batériových modulov. Vozidlá pre doručovanie zásielok budú využívať rovnaké batérie ako spomínaný elektromobil BMW i3.

TIP:BMW GROUP PLNÍ SVOJ ZÁVÄZOK DODAŤ V ROKU 2017 AŽ 100 000 ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL

Prečo práve BMW i3?

„Moduly vysokej napätia BMW i3 sú príkladom mimoriadnej spoľahlivosti a výkonu v automobilovom sektore. Umožňujú používať najmodernejšiu technológiu elektrického pohonu a integrovaný manažment energie aj v náročnej dodávateľskej a distribučnej sieti,“ – komentoval prof. Achim Kampker, CEO projektu Streetscooter.

DHL však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla využiť potenciál batérií použitým v rámci elektromobilu BMW i3. Torqeedo v rámci projektu elektrifikovanej lode takisto používa rovnaké akumulátory z dielne nemeckého BMW. Model použitej batérie sa skladá z ôsmych modulov s 12 článkami a celkovou kapacitou 33 Wh.

„Výber batériových modulov BMW i pre Streetsccoter je ďalším dôkazom toho, že robustnosť, inovácia a starostlivosť v produktoch orientovaných na budúcnosť sa v žiadnom prípade nevylučujú. Úspešný prenos špičkovej automobilovej technológie dokonca aj v náročnej oblasti poštových a balíkových dodávok svedčí o ďalekosiahlej a univerzálnej koncepcii BMW i,“ – hovorí Dr. Alexander Kotouc, vedúci produktového manažmentu BMW i.

Zdroj: electrek.co 

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom