Nabíjacie stanice

Ďalšia rýchlonabíjacia sieť prichádza do Európy! Podporí ju ABB

Do Európy prichádza ďalšia rýchlonabíjacia sieť. Tentokrát za ňou stojí spoločnosť s názvom Fastned s podporou spoločnosti ABB.

Už v krátkej minulosti sme vám priniesli informácie ohľadom rozvoja viacerých nabíjacích staníc v Európe. Za všetky stačí spomenúť nabíjaciu sieť Ultra-E. Táto sieť má podporu automobiliek ako napríklad Audi, BMW či Renault. Spoločnosť Allego chce následne priniesť nabíjaciu sieť MEGA-E s celkovým počtom až 300 nabíjacích staníc pre elektromobily. Netreba zabúdať ani na sieť Ionita, ale aj podporu ďalšej siete na juhu Európy.

TIP:DO EURÓPY SMERUJE ĎALŠIA SIEŤ RÝCHLYCH NABÍJACÍCH STANÍC. STOJÍ ZA ŇOU RENAULT A NISSAN

Ďalšia nabíjacia sieť

Aktuálne prináša ďalšiu rýchlonabíjaciu sieť spoločnosť Fastned. Vývoj až 350 kW rýchlonabíjacej stanice chce priniesť spoločne s gigantom v danej oblasti, spoločnosťou ABB. Prvá stanica s výkonom až 350 kW bola spustená tento týždeň na diaľnici A8 v blízkosti holandského mesta Amsterdam.

„Som veľmi hrdý na našu novú stanicu. María García, náš architekt, vložil veľa energie do ikonického dizajnu, ktorý je lepší v každom detaile a je viditeľný. Je veľmi dôležité zvýšiť rýchlosť nabíjania, pretože otázka, ktorú si takmer každý spotrebiteľ kladie, je: Ako dlho to trvá?“ – hovorí spoluzakladateľ spoločnosti Fastned Bart Lubbers.

Spoločnosť tvrdí, že s podporou 350 kW nabíjania sa pripravuje už na ďalšiu, pripravovanú generáciu elektromobilov, ktoré budú tento výkon nabíjania podporovať. V súčasnosti už spoločnosť Fastned prevádzkuje 63 nabíjacích staníc pre elektromobily.

Zdroj: electrek.co