2018 - Renault ZOE
Elektromobily

Bude nová generácia Renault ZOE odhalená na jeseň?

Už v októbri na Paris Motor Show by sme sa mohli dočkať predstavenia druhej generácie najpredávanejšieho európskeho elektromobilu Renault Zoe.

Elektrický šampión na európskom trhu v pomere ceny a dojazdu Renault Zoe prišiel na svet už pred šiestimi rokmi. Je pochopiteľné, že jeho druhá generácia je už nejakú dobu očakávaná. Podľa francúzskych zdrojov v auguste spoločnosť začne rekonštrukciu továrni na výrobu modelov Clio a Zoe. V dôsledku toho bude možné od septembra zdvojnásobiť produkciu Renaultu Zoe až dvojnásobne na 440 kusov za deň. V tom čase sa očakáva predstavenie novej generácie Renaultu Clio a mohli by sme sa dočkať pravdepodobne aj predstavenia ďalšej generácie Renaultu Zoe, ktorý by mal na trh prísť už v roku 2019. Predstavenie by sa mohlo udiať na autosalóne Paris Motor Show v októbri. Čo nové prinesie?

TIP:Z konceptu Renault Zoe e-Sport prvý elektrický hot hatch. Pozrite, ako jazdí na okruhu | VIDEO

Renault Clio a Zoe

Renault Zoe je najpredávanejším elektromobilom na európskom trhu za rok 2017. Vďačí za to svojej cene aj slušnému dojazdu. Ten sa vďaka 41 kWh batérii pohybuje okolo 300 kilometrov. Na tom by sa ale u novej generácie bohužiaľ nemalo nič meniť. Znížiť by sa mala ale cena, ktorá je momentálne bez 5 tisícovej dotácie 30 900 EUR. Ďalším plusom novej generácie by malo byť nasadenie rýchleho nabíjania využívajúceho technológiu CCS Combo. Viac by sme mohli dozvedieť už na jeseň.

Zdroj: insideevs.com

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom