bmw motorrad concept link
Elektrické motorky

BMW predstavilo futuristický koncept mestského elektro-skútra

Koncern BMW Group predstavil na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este koncept elektrického skútra BMW Motorrad Concept Link. Jedná sa o stelesnenie predstáv koncernu o ekologickej mestskej mobilite na 2 kolesách. Je skĺbením dopravného prostriedku a komunikačného zariadenia. Je odrazom požiadaviek na modernú funkcionalitu.

Elektrický pohon umožnil použitie netradičných konštrukčných riešení. Vďaka ním je elektromotocykel nesmierne praktický a dizajnovo netradičný. Po technickej stránke je prispôsobený potrebám mestskej mobility. Z tohto dôvodu má BMW Motorrad Concept Link výrazné zrýchlenie a umožňuje jednoduchú ovládateľnosť a manévrovateľnosť.

TIP:A je to tu! Elon Musk ukázal prvú sériovú Teslu Model 3  
Jeho nízka stavba umožňuje nastupovanie zozadu, ako aj tradične z boku. Pri parkovaní v meste sa určite zíde spiatočka. Sedadlo skútra je pozdĺžne posúvateľné. Vďaka odlišnej konštrukcii je k dispozícii viacero odkladacích priestorov. A to najmä pod jazdcovým sedadlom. Prístup k nim uľahčujú posuvné dvierka.

Dokáže komunikovať s oblečením

BMW Motorrad Concept Link nemá štandardnú prístrojovú dosku. Jazdec nájde najdôležitejšie údaje v zornom uhle čelného štítu. Doplnkové informácie zas na veľkom dotykovom paneli pod riadidlami. Ten slúži ako multikonektívny infotainment. Na riadidlách sa nachádzajú programovateľné tlačidlá pre prístup k obľúbeným položkám.

TIP:„Coolový“ elektrický motocykel od spoločnosti Alta Motors, podporovanej zakladateľmi Tesly  
Elektrická motorka dokáže komunikovať so špeciálnym oblečením vodiča. Napríklad pohybom rukáva jazdcovej bundy je možné otvoriť či zatvoriť posuvné dvere batožinového priestoru. BMW Motorrad Concept Link je vybavené svetlometmi s technológiou organických kryštálov (LEC). Ponúkne aj obsiahle možnosti personalizácie.

Tak čo, ako sa vám páči skúter blízkej budúcnosti? Nám veľmi. 🙂

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom