bmw i8 facelift
Plug-in hybridy

Plug-in hybridný superšport BMW i8 sa čoskoro dočká faceliftu

Nedávno sme písali o tom, že elektromobil BMW i3 sa dočká po 4 rokoch faceliftu. Predstavený bude už na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Pár mesiacov na to sa nám však odhalí aj faceliftovaná verzia druhého člena rodiny „i“, plug-in hybridný superšport BMW i8.

Hoci nie BMW i8 žiadnou novinkou (na trhu je od roku 2014), jeho oficiálny predaj bol na Slovensku spustený len nedávno, a to prostredníctvom špecializovaných „BMW i agentov“ v Bratislave a Žiline. Takže sa teraz vynára otázka, či sa oplatí počkať na novú verziu.

TIP:BMW i8 českej polície havarovalo, stihlo tak najazdiť len pár km  

Nielen facelift, ale aj nová verzia

Zo špionážnych fotografií vyplýva, že po dizajnovej stránke sa nedajú očakávať žiadne výraznejšie zmeny. Na nich sa síce nachádza verzia Spyder“ so sklápacou strechou, avšak ten vychádza so štandardnej verzie. Ako sme už naznačili, počkať si budete môcť teda aj na „kabriolet“.

Pohonná jednotka oboch verzií sa údajne dočká navýšenia výkonu o 63 koní v porovnaní s pôvodnou „i-osmičkou“. Jej celkový výkon sa tak vyšplhal na 425 koní. O spaľovací pohon sa bude aj naďalej starať 1,5 litrový trojvalec. Dočkáme sa tak pravdepodobne vyššieho krútiaceho momentu a lepších akceleračných vlastností. Súčasná verzia má 570 Nm a pokorí „stovku“ za 4,4 sekundy. Sme zvedaví, či inžinieri povolia vyššiu rýchlosť ako 250 km/h.

TIP:Vyskúšajte si BMW i8 v rámci testovacej jazdy! Stačí vyplniť jednoduchý formulár  
Zmenami prejde aj interiér, palubný systém iDrive a svetlá, ktoré dostanú novú LED technológiu. Obe verzie sa predstavia začiatkom budúceho roku, pričom sa hovorí o miernom navýšení cenovky. Na Slovensku sa predáva BMW i8 aktuálne za cenu od 138 250 €.

Zdroj: carscoops.com

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom