bmw i8 policia
Plug-in hybridy

BMW i8 českej polície havarovalo, stihlo tak najazdiť len pár km

Ako sme vás pred pár týždňami informovali, vozový park českej polície sa rozrástol o exkluzívny plug-in hybrid BMW i8. Žiaľ, ochrancovia zákona si vozidlo moc neužili. Po 3 týždňoch používania malo haváriu.

BMW i8 zapožičala českej polícii spoločnosť BMW Group ČR, a to na 6 mesiacov, resp. 20 000 km. Polícia mala počas tohto obdobia otestovať vhodnosť vozidla pre služby diaľničnej polície. Namiesto toho čaká plug-in hybrid za 140 000 € oprava.

TIP:Česká polícia chce konkurovať tej dubajskej, dostala BMW i8
bmw i8 ceska policia havaria
Zdroj: auto.cz

Vo vozidle mal v čase nehody sedieť príslušník policajného zboru ČR a zástupca šéfa hradného protokolu Vladimír Kruliš. Policajt, ktorý šoféroval údajne dostal mozgovú príhodu a stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré vyšlo mimo vozovku, kde havarovalo. Jeho zranenia by mali byť vážne. Spolujazdec bol hospitalizovaný s podozrením na vážne poranenie chrbtice.

O stave policajného BMW i8 sa toho moc nevie, keďže polícia mlčí a na zábery z miesta činu je uvalené embargo . Na jedinej, avšak nekvalitnej fotografii, ktorá sa objavila na internete, je vidieť, že nehoda aktivovala bočné airbagy. Podľa vyjadrení českej polície sa vozidlo vráti do „služby“, ak sa bude dať opraviť.

BMW i8 – základné špecifikácie

TIP:Vyskúšajte si BMW i8 v rámci testovacej jazdy. Stačí vyplniť jednoduchý formulár 
  • Typ pohonu: Plug-in hybridný
  • Kapacita batérie: 7,1 kWh
  • Dojazd na elektrinu: 37 km
  • Celkový výkon: 266 kW, 570 Nm
  • Cena: od 138 250 €
  • Štátna dotácia: 3 000 €

Zdroj: euro.cz, titulná fotografia: policie.cz

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom