bmw i3 mestska policia
Elektromobilita

Bratislavská mestská polícia bude testovať elektromobily BMW i3

Generálny riaditeľ BMW Group Slovakia, Michael Kordys, včera odovzdal náčelníkovi bratislavskej mestskej polície dva elektromobily BMW i3. Tie budú môcť bratislavský policajti bezplatne používať do 31. októbra tohto roku.

Nie je tomu až tak dávno, čo sme vás informovali, že česká polícia dostala na skúšku 11 elektromobilov BMW i3 a športový plug-in hybrid BMW i8, s ktorým stihla medzičasom havarovať. Sme radi, že podobnú možnosť, vynímajúc spomínanú haváriu, dostala aj slovenská polícia. A to na základe spolupráce spoločnosti BMW Group Slovakia a bratislavskej mestskej polície.

TIP:18 zaujímavostí o elektromobile BMW i3

bmw i3 mestska policia

Elektromobily BMW i3 tak zapadnú do obrazu mesta, ktoré sa chce profilovať ako metropola podporujúca ekologickú mobilitu. Veď v Bratislave nedávno spustili projekt „up! city„, v rámci ktorého je možné si zapožičať elektomobil, e-bike, elektrokolobežku či bežný bicykel.

Bratislavské mestské hliadky budú mať k dispozícii elektromobily BMW i3 od 15. augusta do 31. októbra tohto roku, pričom jedno vozidlo bude hliadkovať v centre a druhé v mestských častiach. Polícia nám tak bude „pomáhať“ aj v boji proti globálnemu otepľovania a „chrániť“ nás pred vdychovaním znečisteného ovzdušia. Aj keď len veľmi symbolicky. Každopádne sa jedná o dobrú propagáciu elektomobility, čo samozrejme kvitujeme.

Bratislava sa tak pripojila k mestám ako Los Angeles, Londýn či Mníchov, kde rovnaké elektromobily používajú policajné a hasičské zložky. A BMW i3 si našlo uplatnenie aj v službách Vatikánu, kde sa používa na administratívne účely a prepravu hostí.

Zdroj: tlačová správa

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom