bmw i vision dynamics
Elektromobily

BMW nám ukázalo elektrického kríženca Tesly Model S a BMW i8

Potom ako automobilka BMW oznámila, že do roku 2025 bude v jej ponuke 12 čistokrvných elektromobilov, predstavila prvý koncept jedného z nich. Volá sa BMW i Vision Dynamics a ponúka veľmi zaujímavé špecifikácie a dizajn.

Najnovší elektrický koncept od BMW je pravdepodobne predobrazom dlho spomínaného elektromobilu BMW i5. Prvotne sa špekulovalo, že by sa mohlo jednať o crossover. Teraz to vyzerá tak, že sa postaví Tesle Model S. Veď sa jedná o 4-dverový liftback či Gran Coupe. Svojím vzhľadom z časti pripomína športový plug-in hybrid z domácej stajne, ktorým je BMW i8.

TIP:BMW X7 iPerformance: BMW nám ukázalo predobraz svojho najväčšieho SUV. Jedná sa o plug-in hybrid

A čo nám o BMW i Vision Dynamics prezradila samotná automobilka? Koncept disponuje dojazdom 600 km, pravdepodobne však podľa optimistického cyklu NEDC. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy, pričom dosiahne maximálnu rýchlosť 200 km/h.

Zaradí sa medzi BMW i3 a i8

„Na ceste máme viac elektrifikovaných vozidiel než ktorýkoľvek náš konkurent, pričom sme sa zaviazali rozšíriť naše aktivity v oblasti elektromobility v rámci stratégie NUMBER ONE> NEXT. Do roku 2025 ponúkneme 25 modelov s elektrifikovaným pohonom, z ktorých bude čisto elektrických až 12 modelov. Koncept BMW i Vision Dynamics je dynamickým a progresívnym 4-dverovým Grand Coupe, ktoré je stelesnením našej predstavy o elektrickom vozidle. Zaradí sa medzi modely i3 a i8. Elektrifikovali sme srdce značky BMW a súčasne pozdvihli „BMW i“ do úplne novej dimenzie“, hovorí Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG.

TIP:BMW i3 sa dočkalo faceliftu a novej športovej verzie i3s

Zdroj: tlačová správa