Elektromobily

Elektrické Audi e-tron quattro dostane „Boost Mode.“ Krátkodobý nárast výkonu?

Svet netrpezlivo čaká na nové, luxusné elektrické SUV značky Audi. Súčasťou výbavy vozidla však má byť aj špecifický "Boost Mode."

Krátkodobý nárast výkonu sme tu už mali aj v prípade konkurenčných elektrických vozidiel. Svoj režim pre nárast výkonu pripravuje aj automobilka Audi. Tento režim by mal priniesť nárast výkonu po dobu 8 sekúnd, pričom v tomto režime bude možné zrýchliť z nuly na stovku za dobu pod šesť sekúnd. Režim bude navyše možné aj opakovať.

TIP:ELEKTRICKÉ AUDI E-TRON QUATTRO PRÍDE 17. SEPTEMBRA! VÝROBCA VTEDY SPUSTÍ AJ REZERVÁCIE TIP:NEMECKÉ AUDI LÁKA NA PRIPRAVOVANÝ ELEKTRICKÝ SUPERŠPORT POD ZNAČKOU E-TRON

Audi e-tron quattro | „Boost Mode“

„Týmto spôsobom umožňíme vozidlu zrýchliť z režimu státia až po elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť 200 km/h niekoľkokrát za sebou bez straty energie.“  – vyjadril sa nemecký výrobca.

Vo svojej štandardnom výkonnostnom režime by malo nové elektrické Audi ponúknuť výkon na úrovni 265 kW a krútiaci moment na hodnote 561 Nm. Čoraz viac informácií prichádza o tomto novom elektromobile, ktoré by malo byť oficiálne predstavené už na budúci mesiac. Do výroby by sa mal elektromobil dostať už koncom tohto roka.

„Posunutím z režimu pohonu D na S a úplným stlačením pravého pedálu môže vodič aktivovať „boost režim.“ Je k dispozícii na osem sekúnd. V tomto prípade produkuje vozidlo až 300 kW výkonu a krútiaci moment 664 Nm.“

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom