tesla model s model x 75d zvysenie vykonu
Elektromobilita Tesla

Alza spustila internetový predaj elektromobilov značky Tesla

Je tomu mesiac, čo sme vám avizovali, že český gigant Alza plánuje spustiť predaj elektromobilov cez internet. Spoločnosť sa vtedy nechala počuť, že jedná s najvýznamnejšími výrobcami plne elektrických vozidiel a už čoskoro pridá prvé modely do svojho eshopu. A v týchto dňoch svoje slová naplnila.

Alza vo svojom showroome v Holešovicích vystavovala Volkswagen e-Golf. Predpokladali sme preto, že do ponuky Alza eshopu pribudnú ako prvé práve vozidlá tejto značky, nasledované modelmi výrobcov so zastúpením v ČR. Česká spoločnosť nás však celkom prekvapila, keď prvými ponúkanými elektromobilmi v jej portfóliu sa stali vozidlá značky Tesla. Na druhej strane, Tesly sa predávajú cez internet bežne, takže to nakoniec až takým prekvapením nie je.

Jan Moudřík, riaditeľ pre expanziu Alzy, pred mesiacom povedal:

„Veríme, že sa nám zásadným spôsobom podarí zmeniť pomer elektromobilov v Českej republike.“

Nuž a prvými lastovičkami, ktoré to majú naštartovať sú modely Tesla Model S a Model X. Čiže vozidlá spoločnosti, ktorej vďačíme za nedávnu renesanciu elektromobility.

TIP:Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute, vyplnením jednoduchého formulára
alza tesla elektromobily
Zdroj: alza.cz

„Od začiatku sme chceli, aby bolo obstaranie elektromobilu rovnako jednoduché, ako nákup mobilného telefónu.“

Spoločnosť Alza spolupracuje s Asociáciou pre elektromobilitu v ČR, podle ktorej je jednou z hlavných prekážok rozvoja elektromobility, nedostatočná informovanosť ľudí. A práve s riešením tohto problému v ČR má napomôcť aj Alza.

Skladom zatiaľ len dve vozidlá. Oplatia sa?

Ako sme už spomínali, prvými modelmi v portfóliu internetového predajcu sú oba dostupné modely značky Tesla. Skladom má aktuálne len 2 vozidlá, a to Model S za 75D za 2 999 999 Kč s DPH (114 000 €) a Model X 100D za 3 499 999 Kč s DPH (133 000 €). Model S je pritom možné obstarať cez web Tesly s uvádzanou výbavou za 88 920 s daňou a clom.

Otázny je uvádzaný Autopilot. Nie je jasné, či sú jeho príplatkové funkcionality Enhanced Autopilot (5 700 €) a Full Self-driving Capability (3 500 €) v cene. Bez nich je Autopilot len nefunkčný kus hardvéru. Model X 100D zas stojí na oficiálnej stránke Tesly 113 420 €.

Za nákup modelov Tesla cez Alzu tak aktuálne hovorí len komfort pri nákupe a dodacia lehota. Pri kúpe cez stránku Tesly by ste si počkali na vozidlo do septembra. Navyše by ste si ho museli vyzdvihnúť v distribučnom centre v Holandsku, resp. zabezpečiť jeho dovoz prepravnou spoločnosťou.

Zdroj: tlačová správa, titulný obrázok: Tesla

eautoportal zdielanie