Nabíjacie stanice

Alza sprístupnila prvú rýchlonabíjačku pri showroome v Bratislave | FOTO

Svoju nabíjačku má už aj Alza. Keďže predávajú elektromobily, je to logický krok. Plánuje sa rozšírenie siete nabíjačiek do viacerých prevádzok.

Alza dnes spustila prevádzku prvej rýchlodobíjacej stanice pre elektromobily na Slovensku. V rámci exkluzívnej spolupráce so spoločnosťou Elexim bola dnes prvá nabíjačka slávnostne odhalená na Alza Showroome v Bratislave. Do konca roku 2018 plánujú firmy spoločnými silami uviesť do prevádzky zhruba 5 nabíjačiek, avšak cieľom je, aby všetky pobočky na Slovensku mali v budúcnosti svoje nabíjacie miesto.

TIP:ZSE OTVORILA PRVÚ NABÍJACIU STANICU NA PREVÁDZKE MCDONALD´S

„Ponúkame celý rad veľmi zaujímavých služieb a veľmi široký výber tovaru. Snažíme sa byť vždy o krok napred a zároveň neustále inovujeme. Úplne jednoduchú kúpu elektromobilu cez náš e-shop – doslova na pár kliknutí – sme zákazníkom sprostredkovali minulý rok.  Poskytnúť im dobíjaciu sieť je tak ďalším logickým krokom,“ uviedol Miroslav Tesař, riaditeľ predajnej siete a zákazníckej starostlivosti.

Spojenie spoločností Alza a Elexim si pochvaľuje aj obchodný riaditeľ druhej spomínanej, Radomír Muška:

„Spojenie dvoch silných spoločností, ktoré chcú rozvíjať inovatívne a čisté technológie, chovajú sa zodpovedne voči spoločnosti a krajine, v ktorej žijú a pôsobia,a myslia prioritne na svojich zákazníkov, nám dáva jednoznačne zmysel.“

Zatiaľ prvá, no pribdnú ďalšie

V rámci budovania siete sú pripravené dva modely: stanica Raption 50 a PosteVolve Smart. Raption 50 umožňuje škálovateľnosť energie (od 25 kW do 50 kW), má osempalcovú dotykovú obrazovku, nízku hmotnosť a elektromobil dobije za cca 30 minút. Post eVolveSmart ponúka AC nabíjanie2 x 22 kW, dokáže nabíjať súčasne dva elektromobily, stav zobrazuje na LED paneli a výhodná je vďaka svojim kompaktným rozmerom a širokému použitiu.

Zdroj: Tlačová správa